Witamy na stronach Ośrodka Caritas w Myczkowcach Drukuj Email

Serdecznie witam w Ośrodku w Myczkowcach

Ks. Dyrektor

Jestem od 1994r. dyrektorem Ośrodka Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Obecny Ośrodek był osiedlem pracowniczym dla wojskowych i cywilnych budowniczych Zespołu Elektrowni Wodnych na Sanie w Solinie i Myczkowcach. Po zakończeniu tych inwestycji osiedle to zostało przekształcone na czynną jednostkę wojskową, a w kolejnym etapie na Ośrodek Wypoczynku dla rodzin wojskowych. Od 1994 nowym właścicielem Ośrodka został Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Po przeprowadzeniu koniecznych prac remontowych i odpowiednim wyposażeniu jednorazowo może w nim przebywać 380 osób.

W ciągu całego roku Ośrodek gromadzi na wypoczynek różne grupy. W okresie wakacji i ferii zimowych są to dzieci z biednych rodzin - typowane przez Księży Proboszczów, Parafialne Zespoły Caritas, Ośrodki Pomocy Społecznej, Domy Dziecka, Pogotowia Opiekuńcze i Ośrodki Wychowawcze. Dzięki życzliwości sponsorów, różnych instytucji oraz dzięki kwotom zebranym w parafiach dzieci te mogą wypoczywać bez żadnej odpłatności. W sumie w tej formie wypoczynku bierze udział co roku około 2500 dzieci.

Nasi koloniści Dostojni Goście
Nasi koloniści

W ciągu roku gromadzą się w Myczkowcach "zielone szkoły" i grupy wycieczkowe oraz osoby indywidualne, które szukają odpoczynku i chcą poznawać piękno bieszczadzkiej przyrody.

W czerwcu każdego roku gościmy ponad 200 dzieci z Ukrainy na turnusie wakacyjnym. W tym samym czasie przebywają różne grupy wycieczkowe polskich dzieci, ponieważ mają jeszcze rok szkolny. Jest to okazja do spotkania, wspólnej zabawy i nawiązania znajomości.

Jeśli Państwo chcecie spędzić miłe chwile w naszym Ośrodku lub wesprzeć w jakiś sposób nasze dzieło, zapraszam w ten uroczy zakątek Bieszczad.

Ks. Bogdan Janik - Dyrektor Ośrodka