Kolonia ukraińska Drukuj Email
Redaktor: MP   
26.06.2011.

W dniach od 3 do 16 czerwca 2011r. gościliśmy w naszym ośrodku 200 dzieci z Ukrainy. Była to już kolejna kolonia organizowana od 1995 r. dla dzieci polonijnych z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii. Dzięki dofinansowaniu Senatu RP i Caritas Diecezji Rzeszowskiej dzieci mogły uczestniczyć w letnim wypoczynku. Chociaż pochodziły z różnych miejscowości na Ukrainie ( Wołodarsk, Emilczyn, Sławuta, Czortów, Koziatyń, Kołomyja, Rożniatow, Turka, Wołcze) to jednak bardzo dobrze integrowały się między sobą jak również z Polskimi dziećmi przebywającymi w tym czasie w ośrodku.

 

Ukraina 2011

 

Zapraszamy do galerii zdjęć...

Wycieczki krajoznawcze ubogaciły wiedzę o naszym kraju, szczególnie wyjazd do Łańcuta i Rzeszowa, oraz Uczestnicy kolonii obok treści patriotycznych mogli rozwinąć swoje zainteresowania np. plastyczne, muzyczne, sportowe. Program edukacyjny realizowany był w otoczeniu przyrody bieszczadzkiej, zwierząt w zoo na terenie ośrodka i sali edukacyjnej. W czasie kolonii dzieci miały możliwość zwiedzania Centrum Kultury Ekumenicznej – Parku Miniatur Architektury Drewnianej i Ogrodu Biblijnego.

Stałymi punktami kolonii były wycieczki piesze po najbliższej okolicy Doliny Sanu i Zalewu w Myczkowcach oraz wyjazdowe wycieczki w okolice Zalewu Solińskiego (tam miały możliwość rejsu statkiem po Zalewie Solińskim).

Codziennie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w Mszy św. Wszystkie gromadziły się w świątyni jako jedna rodzina chociaż były wyznania prawosławnego, i obrządku grecko i rzymsko katolickiego. Oddolnie budowaliśmy ekumenizm z pozytywnym skutkiem.

Pełne wzruszeń pożegnanie było świadectwem zadowolenia z pobytu i dobrego przeżycia wspólnych dni. Na zakończenie oprócz nagród konkursowych wszyscy otrzymali, słodycze, przybory szkolne oraz pamiątkowe koszulki i czapeczki.

Zmieniony ( 28.06.2011. )