Ferie w Ośrodku Caritas w Myczkowcach Drukuj Email
Redaktor: Ks. Krzysztof Cieśla; Fot. Sylwia Szczygieł   
06.02.2012.

Zasnął nasz mały Jezusek Józefie. Z zimna pewnie. Nic nie mamy do okrycia, ani poduszeczki pod głowę. Wole i osiołku chuchajże mocniej by ogrzać małego Jezusa. Kimże jesteś Jezusie? Nie umiem Cię pojąć. Wszak z Nieba przyszedłeś, a w żłobie leżysz, nie pałac Twym domem, a stajenka licha? – to fragment jasełek, jakie wykonały dzieci podczas zimowiska w Ośrodku Caritas w Myczkowcach.

Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dzieci z diecezji rzeszowskiej, z dekanatów: boguchwalskiego, czudeckiego, strzyżowskiego, głogowskiego, dębowieckiego wypoczywały podczas pierwszego turnusu charytatywnej koloni w Myczkowcach, w dniach od 28 stycznia do 03 lutego. Kierownikiem turnusu był Jan Lewandowski, który wraz z kadrą 26 wychowawców sprawował opiekę nad ponad 200 osobową grupą dzieci.

Zimowisko 2012

Zapraszamy do galerii...

Myślą przewodnią blisko tygodniowego pobytu były słowa: Miłość treścią chrześcijańskiego życia. Istotą każdego dnia była wspólna Eucharystia. Jazda konna, zajęcia z rzeszowskim oddziałem IPN-u, zwiedzanie okolicy, zabawy na śniegu to tylko niektóre atrakcje, z których dzieci korzystały.

Uczestnicy zimowiska zaprezentowali program jasełkowy pt. „Kradzież Dzieciątka”, pod kierunkiem s. Sancji Gach – serafitki. Montaż słowno muzyczny był wprowadzeniem do spotkania z ks. bp Kazimierzem Górnym Ordynariuszem Diecezji Rzeszowskiej, który przybył by spotkać się z wypoczywającymi dziećmi. Biskup podziękował wszystkim organizatorom wypoczynku, w szczególności dyrektorowi Ośrodka ks. Bogdanowi Janikowi, jak również wychowawcom za bezinteresowną pracę. Spotkanie z ks. Biskupem zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Te zimowe dni, organizowane są rokrocznie po to, aby dzieci mogły oderwać się od codziennego życia i nauczyć się wzajemnej miłości i zrozumienia wobec drugiego człowieka, w nieco innym środowisku niż dom rodzinny czy szkoła.

Zarówno zimowiska jak i kolonie letnie w Ośrodku Caritas w Myczkowcach, to posiew m. in. zakupionych przez wiernych świec na wigilijny stół.

Zmieniony ( 06.02.2012. )