Kadra Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
11.09.2007.

Kadra w Ośrodku Caritas

Co roku w Myczkowcach odpoczywa kilka tysięcy dzieci na turusach wakacyjnych,  w czasie ferii oraz z innych okazji. By tak duża liczba dzieci mogła przeżyć swoje wakacje konieczna jest kadra wychowawców.

Kadra I Turnusu Zimowiska 2002 Kadra V Turnusu 2002 Ks. Biskup wręcza podziękowania kadrze V Turnusu 2002

Kierownik kolonii w Myczkowcach Andrzej Świątek Kierownik kolonii w Myczkowcach Tadeusz Nizioł Kierownik kolonii w Myczkowcach Jan Lewandowski

Kierownik kolonii w Myczkowcach Anna Sokołowska Kierownik kolonii w Myczkowcach Eugeniusz Lis Kierownik kolonii w Lesku Danuta Kmiotek Kierownik kolonii w Lesku Agnieszka Podkalicka

Animatorzy muzyczni Animatorzy muzyczni

Animatorzy muzyczni Wychowawcy na mecie biegu przełajowego

W Ośrodku Caritas nigdy nie brakowało chętnych do podjęcia tej roli. Wszystkie osoby - nauczyciele, studenci, klerycy, księża, młodzież podejmują tę fukcję z radością jako wolontariusze.

Szczególną rolę odgrywają Księża Biskupi zatroskani o kolonie i odwiedzający każdy turnus wakacyjny.

Wielki wysiłek w organizowanie kolonii wkłada Dyrektor Ośrodka Ks. mgr Bogdan Janik. Pomaga mu wytrwale Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej Ks. Prałat Stanisław Słowik, Ks. kan. Władysław Jagustyn i Siostra Agata.

Ważne zadania podejmują także wolontariusze - lekarze, pielęgniarki i panie higienistki - służące dzieciom swoją fachową opieką.