Kolonia polonijna dla dzieci z Ukrainy Drukuj Email
Redaktor: MP   
16.06.2009.

Tradycyjnie jak co roku w pierwszej połowie czerwca w dniach 02 – 15.06.2009r. w naszym ośrodku odbyła się kolonia polonijna dla dzieci z Ukrainy. Przybyły one na zaproszenie Caritas Diecezji Rzeszowskiej z Drohobycza, Koziatynia, Wołodarska, Sławuty, Kołomyji i Czortkowa.

 

Kolonia Ukraina 2009

 

Zapraszamy do galerii...

 

Pobyt dla 200 dzieci wraz z opiekunami został dofinansowany przez Senat Rzeczpospolitej poprzez Caritas Polska.

Kadrę kolonijną stanowili wolontariusze posiadający doświadczenie w pracy z dziećmi oraz opieka medyczna. Program realizowany w czasie kolonii obejmował wiele zabaw integracyjnych oraz konkursów (piosenki, tańca, plastyczny, sportowy). Korzystając z dobrej pogody zwiedzały okolice Zalewu w Myczkowcach i Solinie. Wycieczki krajoznawcze do Krakowa i Rzeszowa ubogaciły ich wiedzę o naszym kraju.

W czasie kolonii dzieci miały możliwość zwiedzania na terenie ośrodka Centrum Kultury Ekumenicznej oraz mini ZOO. Bardzo chętnie korzystały z jazdy konnej i przewozu bryczkami.

Codziennie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w Eucharystii.

Pełne wzruszeń pożegnanie było świadectwem zadowolenia z pobytu i dobrego przeżycia wspólnych dni. Na zakończenie oprócz nagród konkursowych wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, słodycze oraz przybory szkolne.

Zmieniony ( 17.07.2009. )